ویرگول، جایی برای نوشتن (و خواندن)

نگاهی به شبکه‌ی اجتماعی جوانی به نام ویرگول

سایت جوان ویرگول را که ظاهراً قرار است شبکه‌ای اجتماعی با محوریت محتوای بلند باشد، امروز پیدا کردم و در اولین برخورد، آن را بسیار جذاب یافتم.

در نخستین گردش‌ها، متوجه شدم که بیشتر کاربران فعلی، پستی به نام Test ساخته‌اند، یا خوش‌سلیقه‌ترها نامش را «آزمایش» گذاشته‌اند و یکی دو خطی در آن نوشته‌اند و رفته‌اند. داشتم در حساب توییترم از نخستین برخوردهایم با ویرگول می‌نوشتم که به فکرم رسید چرا نخستین تجربه را به عنوان نخستین پست همان جا ننویسم.

نگاهی به شبکه‌ی اجتماعی ویرگول
نگاهی به شبکه‌ی اجتماعی ویرگول

فعلاً برنامه‌ای برای بازنویسی آنچه آنجا نوشته‌ام در اینجا ندارم و می‌خواهم خواهش کنم اگر علاقه‌مند هستید با تجربه‌ی من سهیم شوید، مطلب را همان جا دنبال کنید. به‌خصوص که یکی از مدیران ویرگول، چند ساعت پس از انتشار آن مطلب، وعده داد به مطالب مطرح‌شده در یادداشت کوچک من پاسخ دهد.

خلاصه آن که ویرگول، به عنوان یک شبکه‌ی اجتماعی فارسی‌زبان، آرمان زیبایی برای تسهیل وبلاگ‌نویسی در سر دارد و ضمن تقلید از مدیوم، ایده‌اش را به‌خوبی پیاده ساخته است. ویرگول، ظاهر زیبا و آرامش‌بخشی دارد و از امکانات اضافی که گاهی دردسر می‌شوند، پیراسته است.

از شما دعوت می‌کنم ضمن مطالعه‌ی آنچه که نوشته‌ام، در منوهای سایت نیز چرخی بزنید و اگر برایتان مقدور بود، حسابی بسازید و آزمایشش کنید.

ارزشش را دارد.

اجازه بدهید مستقیماً اشاره نکنم که اگر تا به این اندازه پیش رفتید، من را هم فالو بفرمایید. سعی می‌کنم پشیمانتان نکنم.

 

7 دیدگاه

    1. روال رو ندیده بودم. این هم ظاهراً از مدیوم اقتباس کرده. خیلی خوبه که سرویس‌هایی وطنی به این شکل داشته باشیم، ولی به خاطر وجود پدیده‌ی فیلترینگ و محدودیت‌هایی که بخش محتوای فارسی داره، واقعاً فکر نمی‌کنم هیچ کدوم بتونن پا بگیرن و رشد کنن.

  1. سلام من به شخصه به این محیط ها نمیام مهمترین دلیل همان فیلترینگی که شما گفتید دلیل بعدی من مطالب رو از طریق فید دنبال میکنم که در نگاه اول نیافتم و اینکه چیز اضافی و مدرنی نداره بر خلاف شعاری که بیان کردن و به نظر من ساختار شبکه اجتماعی مانند بدرد نوشتن رمان ،دل‌نوشته و مقاله نمیخوره سعی کنید نوشته هاتون یکجا باشه اینجوری دنبال کردن شما ساده تره در ضمن به نظر میرسه با گوگل پلاس قابل مقایسه باشه البته با امکانات محدودتر

    1. سلام. از توجهتون متشکرم. به این موضوع که ویرگول فید نداره، دقت نکرده بودم، با این که خودم هم با استفاده از فیدها مطالب رو دنبال می‌کنم. چون موضوع خیلی مهمیه با اجازه‌ی شما به اون مطلب اضافه می‌کنمش. فکر می‌کنم سادگی راه‌اندازی یک وبلاگ، مهم‌ترین ویژگی ویرگول باشه. چون در وردپرس و قالب‌های اختصاصی اون که روی هاست‌ها نصب می‌شه، حداقل یک هفته زمان راه‌اندازی مورد نیازه و برای جذاب شدنش وقت زیادی باید صرف شه. ولی ویرگول، با ظاهری دلچسب، مستقیماً. آماده به فعالیته.

  2. جماعتی هستیم. ادعایمان گوش فلق را کر کرده ولی یک چرکنویس هم به ایده های مخالف نمی دهیم. قبلنا که هر وقت می شد سر طذف را زیر آب می کردیم و لای درز شمع آجینش می گردیم و و هزار تکذیبیه می نوشتیم که رازی صلا,خیام نه با با , هر جا هم که گیر می کردیم به روح کلامو باطن محتوا می چسبیدیم و در نهایت کشتن را که از ما نگرقته بودند. راوینی بدبخت, روزبه و شزیعتی
    م ملتی هستیم که با لبخند در حال استغفار دروغ می گوید.م سزاوار عذاب نوحیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.