سفیران زندگی، پیک‌های خوش‌خبر نوروز

ایران ما کشوری است پر از صندوق‌های صدقات. فکر نمی‌کنم در هیچ‌کجای دنیا یاری رساندن به هم‌نوعان این اندازه دم‌دست باشد و تا این میزان هم مورد استقبال قرار گیرد.

امّا می‌دانیم و می‌دانید و (لابد) می‌دانند که این صندوق‌های صدقات خرابند. دست کم همیشه درست کار نمی‌کنند.

سفیران زندگی

داستان خرابی این خیریه‌های آهنی چنان رسواست که تقریباً به هر کجا می‌رویم جایگزین‌های آن را می‌بینیم. بنیادها و مؤسسات خیریه کم نیستند. تفاوت بیشترشان هم با نهادهای مشابه حکومتی این است که این‌ها اغلب خوب کار می‌کنند و محک هم که به صورت اختصاصی یاری به کودکان سرطانی را هدف گرفته، گل سرسبدشان است که معرف حضور هست.

در این میان سفیران زندگی نیز از سال ۱۳۸۴ با همت دکتر مسعود شیعه مرتضی در ابتدا به منظور ارتقای فرهنگ اهدای عضو در جامعه و کمک به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری شکل گرفت و هدف این تشکل مردمی، که اعضای آن افراد داوطلب بودند، چیزی جز تنومند شدن نهال نوپای اهدای عضو نبود.

اگر کارت اهدای عضو در جیبتان دارید و از این اقدامتان راضی هستید، این حس خوب را مدیون تلاش سفیران زندگی هستید.

خوشبختانه تلاش سفیران زندگی به پیوند اعضا و کارت اهدای عضو منتهی نشد و ادامه یافت که شرحش را در صفحات خودشان می‌توانید بخوانید:

سفیران زندگی

سال‌هاست که هر میزان بودجه‌ام یاری کند در اختیار بچه‌های خوب این گروه قرار می‌دهم که به‌مرور افتخار آشنایی با ایشان هم نصیبم شده و بیش از پیش به حسن رفتار و حساسیتشان در رعایت امانت ایمان آورده‌ام.

این را می‌دانم که آدم این‌جور کارهایش را جار نمی‌زند. امّا نوروز نزدیک است و طرح عیدانه به همراهی نیاز دارد.

در آستانه‌ی نوروز ۱۳۹۴، سومین عیدانه بر آن است تا عیدی‌ای فراخور شأن کودکان فراهم آورد. این عیدی در فاز نخست به دنبال تهیه‌ی لباس برای کودکان نیازمند است و در فاز دوم، اگر بودجه‎ای متناسب فراهم شود، به تهیه‌ی سبد کالا برای خانواده‌های ایشان خواهد پرداخت.

سفیران زندگی

زحمتش را که آن‌ها می‌کشند و پس از واریز وجوه نقدی، بهترین کمکی که از ما برمی‌آید، معرفی ایشان است.

خواهشم این است که اگر این نوشته را تا به این‌جا خوانده‎اید (و حتّی اگر نخوانده‎اید امّا حدس می‌زنید که چه‌ها نوشته‌ام)، خبر را منتشر کنید.

هر طور صلاح می‌دانید:

اگر در توییتر عضو هستید، با هشتگ #عیـــــــــــدانه۳، یا اصلاً بدون هشتگ، هر ده دوازده ساعت یک بار این رویداد را معرفی کنید.

اگر در فیسبوک هستید، صفحه‌ی ایشان را دوست بدارید و به قول استاد داریوش آشوری، همرسانی کنید.

اگر در هر یک از شبکه‌های اجتماعی دیگر فعالیت دارید، سایت سفیران زندگی و از آن مهم‌تر، صفحه ویژه‌ی عیدانه۳ را به سلیقه‌ی خود معرفی کنید.

صفحه‌ی ویژه‌ی عیدانه۳

‌‌بازنشر همین مطلب هم که چکیده‌ی ماجرا را یکجا بیان کرده، شاید بی‌تأثیر نباشد.

در پایان توجه شما را به گزارش تصویری عیدانه‌ی نوروز پیش، در آپارات جلب می‌نمایم. (:

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.